Jump to content

Photo

Promotion and Award Ceremony July 2018


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
CPT D.Cantu

CPT D.Cantu

    Captain

  • Command Staff
  • 762 posts

Donator

recruitingheader.png 

Classes:

Ranger School

Air Assault School

 

 

The promotions and awards are as follows;

 

 

 

PFC.jpg 

Private Second Class Arba McCullough promoted to Private First Class.

Private Second Class Aidan Hanson promoted to Private First Class.

Private Second Class Jonathon Feagin promoted to Private First Class.

Private Second Class Yarden Nissan promoted to Private First Class.

Private Second Class Robert McDonough promoted to Private First Class.

Private Second Class Skyler Zant promoted to Private First Class.

 

 

 

 

SPC.jpg 

Private First Class William Blackwell promoted to Specialist.

Private First Class David Keaton promoted to Specialist.

Private First Class Israel Rangel promoted to Specialist.

Private First Class Chaney Sheffield promoted to Specialist.

 

 

 

CPL.jpg 

Specialist Jackson Fortune promoted to Corporal.

 

 

 

SGT.jpg 

Corporal Russ Reid promoted to Sergeant.

 

 

 

 

MOVSM.png

Military Outstanding Volunteer Service Medal, MOVSM

 

First Lieutenant Douglas Lipnitz

First Sergeant Randel Wendt

Officer Candidate Nicholas Lipnitz

 

 

 

DDSM.png

Defense Distinguished Service Medal, DDSM

 

First Sergeant Elgin Gilmore

 

 

NDSM.png

National Defense Service Medal, NDSM

 

Private First Class Jonathon Feagin

Private Trainee Anthony Jones

 

 

AGCM.png

Good Conduct Medal, GCM

 

First Lieutenant Douglas Lipnitz

Staff Sergeant Joseph Rizzo

Sergeant Jaakko Rauan

Sergeant Philip Stowe

Corporal Matthew Baldwin

Corporal Walter O'Reilly

Corporal Russ Reid

Corporal Maarten Gregoire

Corporal Dylan Hayes

Specialist Sacha Canning

Specialist Bryant Garcia

Specialist Gordon Bluehair

Specialist Mark Hibby

Specialist Nicholas Udeanu

Private First Class William Blackwell

Private First Class Israel Rangel

Private First Class Chaney Sheffield

Private First Class Robert McDonough

 

AAM.png

Army Achievement Medal, AAM

 

Specialist Mark Hibby

Corporal Russ Reid

Private First Class William Blackwell

 

 

JSCM.png

Joint Service Commendation Medal, JSCM

 

Corporal Maarten Gregoire

 

 

 

AFESM.png

Armed Forces Expeditionary Medal, AFEM

 

Captain Arthur Cantu

First Lieutenant Douglas Lipnitz

First Sergeant Randel Wendt

Staff Sergeant James Mott

Staff Sergeant Ethan Verhein

Corporal Emil Michev

Specialist Sacha Canning

Specialist Bryant Garcia

Officer Candidate Nicholas Lipnitz

 

Air%20Assault%20Badge.png 

 

Air Assault Badge, AAB

 

Sergeant Peter Fransson

Private First Class William Blackwell

Private First Class Yander Nissan

 

 

 

 CIB1.png

 

Combat Infantryman Badge, CIB

 

Private Second Class Andrew Simon

Private Second Class Eli Watson

Recruit Alexis Acosta

 

 

 

CIB3.png

Combat Infantryman Badge, CIB 3

 

Corporal Maarten Gregoire

 

 

 

3rdID.png

3rd Infantry Division Unit Patch

 

Corporal Maarten Gregoire

 

 

Ranger%20Tab.png

U.S. Army Ranger Tab

 

Staff Sergeant Mike Murakami

Sergeant Peter Fransson

Specialist Nicholas Udeanu

 

 

 

 

french_fourragere.gif 

French Fourragere

 

 

Staff Sergeant Mike Murakami

Corporal Maarten Gregoire

Specialist Nicholas Udeanu

 



 



D.Cantu.jpg?2





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users